REKRUTACJA

Ośrodek prowadzi rekrutację na rok szkolny 2016/2017 dla dziewcząt w wieku 6-23 lata z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi posiadających orzeczenie do kształcenia specjalnego.

 

Dokumenty wymagane przy przyjęciu

- podanie rodziców/opiekunów prawnych lub postanowienie sądowe
- orzeczenie kwalifikacyjne do kształcenia specjalnego
- akt urodzenia z potwierdzeniem stałego zameldowania
- opinia pedagoga szkolnego lub wychowawcy
- ostatnie świadectwo szkolne
- zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym

Regulamin Przyjęcia do SOW

Rok Szkolny 2015/2016 » Zakończenie roku szkolnego » O ośrodku » Regulaminy SOW » Regulamin Przyjęcia do SOW

I.                   Dokumenty wymagane przy przyjęciu do ośrodka:

 

 

1.    Podanie:

a)  rodziców / opiekunów prawnych,

b)  lub podanie o przyjęcie na własną prośbę zainteresowanej -
w przypadku, gdy osoba jest pełnoletnia i posiada orzeczenie
o upośledzeniu umysłowym w stopniu lekkim i może stanowić sama o sobie.

 

2.    Orzeczenie do kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

3.    Akt urodzenia z potwierdzeniem stałego miejsca zameldowania.

4.    Opinia pedagoga szkolnego lub wychowawcy.

5.    Ostatnie świadectwo szkolne.

6. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, Powiatowy Zespół do Spraw orzekania o Niepełnosprawności (jeśli Posiada).

 

 

 

II.                Procedury przyjęcia wychowanka do SOW:

 

 

1.    Przeprowadzenie wstępnej rozmowy z rodzicami / opiekunami prawnymi wychowanka i podpisanie niezbędnych dokumentów lub przeprowadzenie rozmowy wstępnej z osobą ubiegającą się o przyjęcie na własną prośbę.

2.    Dokonanie kontroli higieny osobistej wychowanka przez pielęgniarkę SOW.

3.    Przeprowadzenie rozmowy z pedagogiem SOW.

4.    Przydzielenie wychowanka do grupy.

5.    Wyposażenie wychowanka w niezbędny sprzęt i pomoce szkolne.

6.    Zapoznanie z Regulaminem Wychowanka .

 

 

III.             Szczegółowe zadania związane z dalszym pobytem wychowanka w SOW

 

1.    Na początku każdego roku szkolnego, w pierwszym tygodniu nauki, wychowawcy grup winni wprowadzić wychowanka w sprawy dotyczące celów i zadań ośrodka, organizacji nauki i życia, praw i obowiązków oraz zapoznać z systemem nagród i kar.

2.    W okresie pobytu wychowanka w ośrodku dostrzegać należy w jego zachowaniu pozytywne tendencje, rozwijać je i wzmacniać, aby mógł  się on zaadaptować.

3.    W przypadku popełnienia przez wychowanka czynów uzasadniających wymierzenie kary, należy przeprowadzić postępowanie wyjaśniające w celu ustalenia motywów i okoliczności wykroczeń oraz uświadomić wychowankowi fakt naruszania regulaminu, norm moralnych lub prawnych.
W przypadku poważniejszych wykroczeń (agresywne zachowanie, niszczenie mienia, przywłaszczenie cudzej własności, samowolne oddalenie z ośrodka, używanie środków odurzających, dokonanie czynów przestępczych) wychowanek składa wyjaśnienie na piśmie.

4.    Nagrody wyszczególnione w punktach 1-7 § 4 oraz  kary określone w punktach 1-7 § 6 Regulaminu  Wychowanka, stosują wychowawcy grup, rada pedagogiczna, dyrektor.

5.    Ogłoszenie decyzji o wyróżnieniach i przyznaniu nagrody odbywa się na apelu ogólnym, podczas uroczystości grupowych lub dotyczących całego ośrodka. każdy fakt nagradzania i karania wychowanka należy odnotować w karcie obserwacji.

7.    O fakcie nagradzania lub ukarania należy poinformować pracowników pedagogicznych pracujących w grupie oraz bezpośredniego przełożonego. Dyrektor ośrodka może wstrzymać wykonanie kary, jeśli wychowanek uzyska poręczenie wychowawcy lub samorządu wychowanków.

 

Regulamin opracowany

przez Radę Pedagogiczną SOW

 Włocławek, dnia 16.09.2014r.