REKRUTACJA

Ośrodek prowadzi rekrutację na rok szkolny 2016/2017 dla dziewcząt w wieku 6-23 lata z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi posiadających orzeczenie do kształcenia specjalnego.

 

Dokumenty wymagane przy przyjęciu

- podanie rodziców/opiekunów prawnych lub postanowienie sądowe
- orzeczenie kwalifikacyjne do kształcenia specjalnego
- akt urodzenia z potwierdzeniem stałego zameldowania
- opinia pedagoga szkolnego lub wychowawcy
- ostatnie świadectwo szkolne
- zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym

11.05.2014 r. Pielgrzymka Oriońskiego Wolontariatu

Rok Szkolny 2014/2015 » Rok Szkolny 2013/2014 » 11.05.2014 r. Pielgrzymka Oriońskiego Wolontariatu

 Dnia 11 maja 2014 r. w niedzielę Dobrego Pasterza grupa Oriońskiego Wolontariatu działająca przy Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Sióstr Orionistek we Włocławku wybrała się na pielgrzymkę dziękczynno – błagalną do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach ( Ziemia Dobrzyńska), gdzie znajduje się łaskami słynąca Pieta ukoronowana 18 lipca 1976 przez Prymasa, Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

 

Oriońskiemu Wolontariatowi towarzyszyła Przełożona wspólnoty włocławskiej, s. M.Emanuela Zając oraz s. M.Estera Jasińska, opiekun wolontariatu .

Intencji było wiele, m.in.: dziękczynna za kanonizację Jana Pawła II, świętego Papieża, za kolejny rok posługi oriońskiego Wolontariatu na rzecz dziewcząt z niepełnosprawnością, za kończący się rok szkolny, za sponsorów pielgrzymki oraz te osobiste, ukryte w sercach pielgrzymów.

Prośby też były różne, m. in.: o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i właściwy wybór dalszej drogi życia, o dobrego organistę dla pewnej parafii oraz te , które każdy z uczestników pielgrzymki przywiózł do Matki Bożej Oborskiej.

Pielgrzymi uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii, zwiedzili Sanktuarium, przeszli Drogę Krzyżową, która znajduje się na przepięknym terenie przy Sanktuarium, nawiedzili Szopkę Betlejemską.

Warto zaznaczyć, że 1824 r. na organach oborskich grywał 14 – letni Fryderyk Chopin, który w latach 1824 i 1825 spędzał długie wakacje w rodzinnym folwarku swojego szkolnego kolegi w pobliskiej wsi zwanej Szafarnia.

Na pielgrzymim szlaku Oriońskiego Wolontariatu znalazła się jeszcze wyżej wspomniana miejscowość , Szafarnia, w której znajduje się Ośrodek Chopinowski. Grupa zwiedziła Muzeum im. F. Chopina, wysłuchała muzyki kompozytora, obejrzała prezentację multimedialną związaną z kompozytorem i tym miejscem oraz zwiedziła malowniczy, trzyhektarowy park, a następnie udała się w drogę powrotną do Włocławka.

 

Był to czas mile i pożytecznie spędzony o czym świadczył radosny nastrój uczestników pielgrzymki upamiętniony na zdjęciach.